Fenerbahçe sandığa gidiyor! Seçim yarışı başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde iki günü çok hareketli geçirecek, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı hafta sonunda yapılacak. Sarı-lacivertli kulüpte başkanlık seçim heyecanı yaşanacak.

Seçimli genel kurul toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek ve mevcut başkan Ali Koç ile Aziz Yıldırım yeni başkan olmak için yarışacak. İki aday da son günleri yoğun geçirirken, Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ile üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek.

Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak. Yarın ise Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri olacak.

“HER İHTİYACA 5 ALTERNATİF”

Ali Koç seçilmeleri halinde transferde izleyecekleri strateji hakkında da bilgi verdi. Başkan Koç, “Şu anda verebileceğim isim yok. Her ihtiyacımıza 5 tane profil belirliyoruz. 10’undan itibaren seçildiğimiz takdirde artık bu isimleri 1-2-3 tercihleri yapıp tekliflere başlayacağız. Biz bütün cephaneyi hocaya harcamadık. Çok iyi bir kadromuz var. 3-4 tane takviye ile çok daha iyi yapacağız. Bir de işin öbür tarafı var, oyuncuları tutmak. Astronomik bir şey olmadığı sürece oyuncu satmayı düşünmüyoruz” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün yaptığı açıklamalarda gergin ortam için üzgün olduğunu söyledi. Koç, “Aziz Yıldırım, ben şampiyonluk sözü veriyorum diyor. Benim ağzımdan öyle büyük sözler çıkmaz. Söz vermekle şampiyonluk gelse, hepimiz sabahtan akşama kadar şampiyonluk sözü veririz. Burada popülist söylemlerle 3-5 oy daha fazla almak için konuşmuyoruz. Bol keseden atmak çok kolay da gerçekleştirmek kolay değil. Bir tane şampiyonluk olsa bunların hiçbirini söyleyemezdi. Şampiyonluklarımız da çalındı, bu sene de çalındı” dedi.

Başkan Ali Koç görev yaptığı dönemde çok yol aldıklarının da altını çizdi. Sarı-lacivertli kulübün patronu şu ifadeleri kullandı: “2018’de Avrupa’da batma riski olarak Fenerbahçe geçiyor. Biz söylemiyoruz, UEFA söylüyor bunu. Şimdi geldiğimiz noktaya bakın, Fenerbahçe nefes aldı. Aziz Yıldırım, 2018’de kendisi demişti, “Batmış kulüp” diye. Biz bakkal gibi değil, kurumsal yönetiyoruz. Biz, futbol alanında artık o cam tavanı kırmak ve şampiyonluklar yaşamak, Avrupa’da çekinilen bir takım olmak istiyoruz.”

KAPALIÇARŞI’DA KUYUMCULARLA BULUŞTU

Fenerbahçe’de bugün başlayacak kongresi öncesinde başkan adayı Aziz Yıldırım, Kapalıçarşı’da Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı ve İMMİB Koordinatör Başkanı Burak Yakın tarafından ağırlandı. Nuruosmaniye Camii’nden karşılanarak Fenerbahçeli kuyumcuları ziyaret eden Yıldırım, daha sonra Havuzlu Restoran’da kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya Fatih Öztürk, Nihat Özbağı, Mustafa Ömer Topbaş ve Batuhan Özdemir de eşlik etti.

Fenerbahçe’de başkan adayı Aziz Yıldırım canlı yayında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Önce kazananın Fenerbahçe olmasını istiyorum. Şampiyon olamadık, camiada hüzün ve mutlu olamama durumu var. Ali Bey sürekli pompalıyor; ‘Kavga edecekler’ diyerek… Ben kavgaya gelmiyorum, Fenerbahçe’yi kurtarmaya geliyorum. Fenerbahçe camiasını mutlu etmek için geliyorum, sadece 3 yıl. Hayata başka bakıyoruz artık. Ben kimsenin adamı değilim. Siyasetle hiç uğraşmadım. Fenerbahçe’nin adayı ve adamıyım” dedi.

‘Ali Koç lider değil, başkan’ diyen Aziz Yıldırım şöyle devam etti: “Başkan herkes olabilir, liderlik ayrı şey. Lider ileriyi görür, her zaman bir olayın tedbirlerini alır. Ligden çekilme kararı alıyorlar, 24 bin kişiyi stada topluyorlar, SPK var… Sonra vazgeçtiler. İnsanları motive ettiniz ama herkes hayal kırıklığına uğradı. Fenerbahçe para için kendi prensiplerinden vazgeçmez. Suudi Arabistan’da ne oldu bilmiyorum. Oynanması mı iyi olurdu, oynanmaması mı daha iyi bilmiyorum. Anlatılanları doğru kabul edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir